Budowa rurociągów

Budowa rurociągów jest odpowiedzialnym zadaniem wymagającym wykorzystania odpowiednich materiałów oraz technologii. Wszelkie nieszczelności w sieci wodno-kanalizacyjnej mogą spowodować duże straty i kosztowne remonty. Rurociągi nie mogą być także wykonane z dowolnego materiału: musi to być tworzywo wystarczająco trwałe, które równocześnie nie będzie wpływało na właściwości substancji doprowadzanych systemem rur. Powszechnie wykorzystywana w tym celu stal nierdzewna zapewnia również należytą odporność na oddziaływanie sił oraz czynników zewnętrznych.

Profesjonalny montaż rurociągów

Przeprowadzamy montaże zarówno instalacji sanitarnych, jak i rurociągów przemysłowych wykorzystywanych na co dzień w trakcie procesów produkcyjnych. Wszystkie elementy sieci starannie łączymy odpowiednio dobranymi technikami spawalniczymi, które pozwalają otrzymać spoiny o wytrzymałości dopasowanej do ciśnienia na jakie będą narażone w trakcie eksploatacji. Montaż rurociągów obejmuje także inne elementy instalacji przemysłowej, takie jak: kotły oraz zbiorniki.

Spawanie łukowe: idealne w łączeniu rurociągów

Spawanie rurociągów jest wymagającym i odpowiedzialnym przedsięwzięciem. Jakość spoin będzie miała duże znaczenie oraz wpłynie na wytrzymałość całej instalacji. Dzięki stosowanym przez nas technologiom spawalniczym MIG/MAC i TIG, możemy osiągnąć bardzo trwałe oraz powtarzalne połączenia. Jednolita struktura spawu będzie odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne i nie zmienia właściwości technicznych spawanych komponentów. Dużym ułatwieniem podczas spawania rurociągów jest możliwości spawu łukowego co pozwala na wygodne oraz zautomatyzowane łączenie elementów z uwzględnieniem ich krzywizny.