Usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze realizowane w Sim Industry to wysokiej jakości oferta skierowana do przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu oraz branż budowlanych. Wysokiej klasy sprzęt w połączeniu z wykwalifikowanymi pracownikami gwarantują trwałe i odporne spoiny w różnych konstrukcjach stalowych. Spawanie stali nierdzewnej przeprowadzamy za pomocą technik takich jak: MIG/MAG oraz TIG, które umożliwiają efektywną pracę również z innymi stopami metali. Z naszych usług spawalniczych chętnie korzystają zakłady spożywcze, którym dostarczamy rozwiązania wspierające procesy produkcyjne.

Kompleksowe spawanie konstrukcji stalowych

Stal nierdzewna jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w konstrukcjach urządzeń, instalacjach i budynkach. Jej dużą zaletą jest odporność na oddziaływanie różnego rodzaju czynników oraz sił nośnych. W spawaniu przemysłowym często można spotkać się z wykorzystaniem stali podczas powiększania zakładowych parków maszynowych i wdrażania nowych etapów produkcyjnych. Spawanie pozwala obniżyć wagę stalowej konstrukcji dzięki braku konieczności wykorzystania śrub oraz dodatkowych wzmocnień.

Spawanie stali nierdzewnej metodą TIG

Jedną z powszechnie stosowanych i skutecznych metod łączenia metalowych elementów jest spawanie TIG. Działa w oparciu o elektrodę wolframową z której wychodzi łuk spawalniczy. Rozgrzany metal zostaje zabezpieczony gazami obojętnymi (np. argonem, helem) dzięki czemu nie wchodzi w inne reakcje z powietrzem. Metoda spawania TIG pozwala na:
• szczelne spawy,
• spawanie w różnych pozycjach (również po łuku),
• wysoką estetykę spoin i brak odprysków,
• spawanie metali o różnych grubościach (w tym grubych arkuszy stali nierdzewnej).