You are currently viewing Do czego są wykorzystywane podesty i platformy obsługowe?

Do czego są wykorzystywane podesty i platformy obsługowe?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Podesty i platformy obsługowe to specjalne konstrukcje, które mogą pełnić funkcje powierzchni roboczych lub też stanowić część przejść komunikacyjnych umożliwiających dojście do trudno dostępnych miejsc. Znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach obiektów przemysłowych, jak i poza nimi. Gdzie dokładnie się je stosuje? Czym się charakteryzują? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Zastosowanie podestów i platform obsługowych

Konstrukcje podestów i platform obsługowych wykorzystuje się najczęściej przy tworzeniu różnych stanowisk pracy w zakładach przemysłowych. Z założenia mają ułatwiać wykonywanie określonych obowiązków, co przekłada się na usprawnienie całej produkcji. Dzięki nim możliwa jest np. bezpieczna praca na wysokości. Podesty i platformy obsługowe zapewniają dostęp do wyżej zainstalowanych elementów linii produkcyjnych oraz zbiorników, których nie da się obsługiwać z poziomu parteru. Znajdują zastosowanie przy pracach montażowych i konserwacyjnych takich elementów instalacji oraz umożliwiają codzienną obsługę i bieżącą kontrolę pracy różnego rodzaju urządzeń i maszyn.

Z jakich materiałów wykonuje się podesty i platformy obsługowe?

Przy budowie podestów i platform obsługowych w największej mierze zastosowanie znajduje stal nierdzewna. Instalacje ze stali nierdzewnej w Krakowie, które oferuje nasza firma Sim Industry, cechuje wysoka jakość i wytrzymałość. Konstrukcje są stabilne, odporne na obciążenia oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znoszą intensywną eksploatację, przez co zachowują trwałość przez lata. Nie wymagają przy tym dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, gdyż są skutecznie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych i korozją. Korzystanie z nich jest zatem gwarancją bezpieczeństwa i komfortu pracowników.