You are currently viewing Czym jest przepustowość instalacji sanitarnej?

Czym jest przepustowość instalacji sanitarnej?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Przepustowość instalacji sanitarnej odnosi się do drożności przewodów wodno-kanalizacyjnych. Dokładniej oznacza możliwość i wydajność odprowadzania ścieków w odniesieniu do konkretnego zapotrzebowania. W praktyce to od właściwej przepustowości w dużej mierze zależy prawidłowe i bezawaryjne działanie całego systemu, które z kolei przekłada się na komfort domowników.

Co wpływa na przepustowość instalacji sanitarnej?

O przepustowości instalacji sanitarnej decyduje wiele czynników. W pierwszej kolejności na utrzymanie drożności w rurociągach wpływ ma właściwa budowa całej instalacji. Liczy się m.in. powierzchnia przekroju czynnego oraz średnica rur dostosowana do ilości spływających nimi ścieków. Duże znaczenie ma też zachowanie odpowiednich spadków. Poza właściwym projektem dla prawidłowego funkcjonowania instalacji znaczenie ma też profesjonalny montaż.

Aby instalacja spełniała swoje funkcje, projekt i montaż warto powierzyć doświadczonym fachowcom. Kompleksowy montaż instalacji sanitarnych w Krakowie oferujemy w ramach działalności firmy Sim Industry. Rozwiązania sanitarne dobieramy indywidualnie do przeznaczenia i specyfiki budynków. Przywiązujemy też dużą wagę do doboru właściwych elementów, tak by zminimalizować ryzyko niedrożności przewodów w przyszłości.

Jakie znaczenie dla przepustowości instalacji ma jej eksploatacja?

Prawidłowa eksploatacja odgrywa kluczową rolę dla utrzymania przepustowości instalacji. Obejmuje regularne czyszczenie, a w razie konieczności również przepychanie rur. Ponadto właściwe użytkowanie instalacji dotyczy m.in. zakazu wrzucania odpadów do odpływów i muszli klozetowych. Zanieczyszczenia, które gromadzą się w rurach, stopniowo zmniejszają ich średnice, a niekiedy nawet całkowicie blokują przepływ.